Arbetslag

Vi som arbetar i 7-9

 

asa.JPG
Åsa Hammarlund, lagledare
 

Undervisar i engelska och svenska.

asa.hammarlund@mimer.org

 

marie.JPG

Marie Dahl

Undervisar i slöjd.
marie.dahl@mimer.org

 

malin.JPG

Malin Granberg

Undervisar i NO och matematik och är IT-ansvarig.

malin.granberg@mimer.org

 

joselyne.JPG

Joselyne Sepulveda

Undervisar i idrott och spanska.

joselyne.sepulveda@mimer.org

 

jessica.JPG

Jessica Hübinette

Jessica arbetar som resurs och vikariesamordnare.

jessica.hubinette@mimer.org

 

Charlott Salo

Undervisar i musik.

charlott.salo@mimer.org

 

Lisbet Malmodin

Undervisar i matematik och NO.

lisbet.malmodin@mimer.org

 

Serene Edebol

Undervisar i SO och engelska.

serene.edebol@mimer.org

 

monical.jpg

Monica Levin

Monica Levin är studie- och yrkesvägledare (SYV) hon finns på Mimer måndagar. Monica har arbetat som studie-och yrkesvägledare i 20 år och gillar att möta människor i samtal.

monica.levin@mimer.org

 

ifous_logo-68px.png

 

Ifous – innovation, forskning och utveckling i skola och förskola. Vi kommer delta i deras FoU-projekt om programmering i undervisningen.

Ignite_logo-68.png

 

Ignite Research Institute. Vi utvecklar skolor genom forskning, metodutveckling och utbildning.

ickevinstutdelande-68.png

 

Idéburna skolors riksförbund främsta syfte är att tillvarata de idéburna friskolornas intressen och verka för en samhällsnyttig och icke-vinstutdelande skola präglad av mångfald och utveckling.

norna utb liten.jpg

 

Norna är ett helägt dotterbolag till Freinetskolan Mimer. Norna bedriver utbildningsverksamhet, ordnar seminarier och tar emot studiebesök samt producerar och ger ut utbildningsmaterial. Norna bedriver också cateringverksamhet och levererar mat till skolor och förskolor.