igniteresearch-68px.pngifous_logo-68px.png  
icke-vinstutdelande.jpgsamarbetar-med-forskning.jpg
Arbetslag

Vi som arbetar på Norna

 

anneli.jpg
Anneli Frohm

Anneli är vår arbetslagledare och kökschef. Hon har som mål att barnen ska gå från lunchen mätta och belåtna, gärna att de har vågat prova något nytt. På sin lediga tid åker hon gärna skidor eller tar en löptur i spåret.

anneli.f@mimer.org

 

Ghazale.JPG
Ghazale Karami

Ghazale är vår kock som gärna bjuder på smaker från sitt hemland Kurdistan. Fritiden ägnar hon åt träning och har ofta gäster från världens alla hörn.
ghazale@mimer.org

 

linuss.JPG

Linus Söderberg

Linus arbetar som köksbiträde, vaktmästare och vikarie vid behov sedan ht-17. Linus är utbildad inom restaurang, språk och fotboll, vilka även är hans intressen. Han har tidigare arbetat i Japan och Kina, samt spelat E-sport på semi-elitnivå.

linus.soderberg@mimer.org

 

lotta-200.jpg

Lotta Grahn

Lotta sitter på expeditionen och är även ansvarig för vaktmästeriet. På fritiden lyssnar Lotta mycket på musik. Reser gärna till sol och värme eller tar båten ut på sjön.

lotta.g@mimer.org

 

Linneaw.jpg

Linnéa Westring

Linnéa arbetar som controller och har hand om ekonomi och löner. På fritiden är Linnéa med familj och vänner, gärna i stallet med dottern, på Djurgårdsmatch eller ute i naturen.

linnea.westring@mimer.org

 

2c505cdb52c76d4ae3a7faa1ab88f564_f1076.jpg

Benita Lindgren

Benita arbetar som skolkurator. Hon finns på Mimer onsdagar och torsdagar.

benita@mimer.org

 

carinaj-200.JPG

Carina Johansson

Carina arbetar som specialpedagog och elevhälsosamordnare sedan ett år tillbaka. Hon tycker om att resa och vara i naturen.

carina.johansson@mimer.org

 

monical.jpg

Monica Levin

Monica Levin är studie- och yrkesvägledare (SYV) hon finns på Mimer måndagar. Monica har arbetat som studie-och yrkesvägledare i 20 år och gillar att möta människor i samtal.

monica.levin@mimer.org

 

Freinetskolan Mimer

Utvägen 25

761 63 Norrtälje

Telefon, Expedition: 0176 - 558 80

E-post: freinetskolan@mimer.org