igniteresearch-68px.pngifous_logo-68px.png  
icke-vinstutdelande.jpgsamarbetar-med-forskning.jpg
Arbetslag

Vi som arbetar på F-1

 

susanne.JPG
Susanne Engman, lagledare

Susanne är förskollärare som undervisar i matte, idrott, so och svenska med de yngre barnen. Hon tycker om att lyssna på och utmana elevers tankar och funderingar i sokratiska samtal. På fritiden går hon gärna på långa promenader och på Friskis och svettis. Hon tycker om att resa och umgås med vänner och sin familj.

susanne.engman@mimer.org

 

jessica.JPG

Jessica Hübinette (föräldraledig)

Jessica är en före detta elev på Mimer som älskar att rida och baka.

jessica.hubinette@mimer.org

 

elin.JPG

Elin Jakobsen 

Elin är lärare och undervisar i matte, no, teknik och svenska i år f-1. På fritiden umgås hon gärna med familj och vänner, fjällvandrar, fiskar i havet och åker skidor.

elin.jakobsen@mimer.org

 

sofia2.JPG

Sofia Nassenius 

Sofia är barnskötare och har en lång erfarenhet av arbete med de yngre barn. Hon arbetar både i förskoleklassen och på fritids. Ridning och att umgås med vänner och familj är något hon gärna gör på fritiden.

sofia.nassenius@mimer.org

 

sofiewarn.jpg

Sofie Wärn

Sofie är vikarie, jobbar som resursassistent på skoltid och fritids. När hon är ledig tycker hon om att umgås med sin familj, vara ute i skogen och gå på fotboll.

sofie.warn@mimer.org

 

ulrikal.jpg

Ulrika Lindersson

Ulrika Lindersson, fritidspedagog och har jobbat på Mimer sedan augusti 2017. Kommer från "republiken" Jämtland och åker gärna "hem" på vintern för att åka slalom.

ulrika.lindersson@mimer.org

 

pellee.jpg

Pelle Eriksson

Pelle jobbar på lillfritids och på fritiden ägnar han sig åt att träna och umgås med vänner.

pelle.eriksson@mimer.org

Freinetskolan Mimer

Utvägen 25

761 63 Norrtälje

Telefon, Expedition: 0176 - 558 80

E-post: freinetskolan@mimer.org