igniteresearch-68px.pngifous_logo-68px.png  
icke-vinstutdelande.jpgsamarbetar-med-forskning.jpg
Arbetslag

Vi som arbetar på 7-9

 

asa.JPG
Åsa Hammarlund, lagledare
 

Åsa drillar alla 8-9:or i engelska och 7-9:or i svenska. Engagerad och livlig pratar hon gärna och mycket. Tusen idéer finns och en önskan om att genomföra allt! På sin lediga tid roar hon sig med att springa och paddla kajak.

asa@mimer.org

 

marie.JPG

Marie Dahl

Marie springer mellan slöjdsalarna för att instruera och hjälpa alla 4-9:or med arbeten i textil, trä och metall. Är klassansvarig för 8:an. Sin fritid ägnar hon bl.a åt att renovera sitt hus och odla i sin trädgård.


marie@mimer.org

 

malin.JPG

Malin Granberg

Malin är IT-ansvarig på skolan och undervisar 7-9:or i NO-ämnena och matematik. Hon kan blanda kemikalier och räkna ut vad som kommer att hända. Är klassansvarig för 7:an. När hon inte jobbar kopplar hon gärna av med läsning eller skapar med nål och tråd.

malin@mimer.org

 

joselyne.JPG

Joselyne Sepulveda

Joselyne undervisar i Idrott och Hälsa (åk 7-9) och Spanska
i moderna språk (åk 6-9). På sin fritid ägnar hon sig åt att träna och umgås
med vänner och familj.

joselyne@mimer.org

 
pelle.jpg
Pelle Dehlin
Pelle undervisar 7-9:or i SO-ämnen och är klassansvarig för 7:an. Fritiden tillbringar han gärna i skärgården, på sommaren i båt och vintertid på skridskor.
 
 
 
emelief-200.jpeg
Emelie Frommelin

Emelie undervisar i idrott och hälsa åk 2-6 samt i bild åk 4-9. Hon är nyinflyttad från Borås och började arbeta på Mimer vt 18. Fritiden spenderar hon tillsammans med sin familj på landstället ute på Ljusterö.

emelie.frommelin@mimer.org

 

Lina Jarl

lina.jarl@mimer.org

 

mikaell-200.jpg

Mikael Lundman

Micke är lite av en flexibel resurs och fritidsledare på mimer. Jobbar mycket individuellt med elever och hoppar in och täcker upp där det behövs på skolan. På sin fritid åker Micke helst longboard eller är i Stockholm och tittar på Hammarby!

mikael.lundman@mimer.org

 

Freinetskolan Mimer

Utvägen 25

761 63 Norrtälje

Telefon, Expedition: 0176 - 558 80

E-post: freinetskolan@mimer.org